Multiplayer FIFA 18 Balkan Kupası Resmi Turnuva Kuralları:

1.GENEL BAKIŞ

Multiplayer FIFA 18 Balkan Kupası (“MBK” ya da “Turnuva”), Multiplayer (“Organizasyon”) tarafından düzenlenmekte olan bir turnuvadır. Organizatör tarafından ortak kabul edilen, bu Turnuva için bir mal, hizmet ve/veya mali destek sağlayan herhangi bir üçüncü taraf “Sponsor” olarak kabul edilir.
Turnuva, EA SPORTS FIFA 18 Ultimate Team modu (“FIFA 18”) ile birlikte PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında (“Konsol” ya da “Desteklenen Platformlar”) düzenlenecektir. Turnuva her platform için ayrı olarak düzenlenecektir (“PlayStation Bölümü” ve “Xbox One Bölümü”).
Turnuva’ya katılmak isteyen oyuncular, balkankupasi.multiplayer.com.tr adresinde yer alan koşullar ve kurallara bağlı olarak turnuvaya kayıt olmaları gerekmektedir.
Başvuru yapan katılımcılar, oyuncu uygunluğu bölümünde yer alan uygunluk şartlarını karşılamış olmaları, Desteklenen Platformlar’da FIFA 18’e ve geçerli bir PSN ID veya Xbox GamerTag’ine sahip olmaları, EA’in gizlilik ve çerez politikasını ve kullanıcı sözleşmelerini kabul etmiş sayılırlar ve verdikleri bilgilerin doğruluğunu belirtmişlerdir.
Turnuvaya kayıt olmakla birlikte oyuncu sağladığı kişisel verilerin Organizatör tarafından turnuvanın sorunsuz yönetilmesi adına kullanılabileceği gibi bu bilgilerin Sponsorlarla ve diğer 3. Partiler ile bedelli veya bedelsiz ticari teklif iletimi için kullanılmak üzere paylaşılmasına itiraz etmediğini, ileriki bir tarihte de bu konuyla alakalı hak talep etmeyeceğini açıkça kabul eder.

2. TURNUVA YAPISI

Turnuva boyunca katılımcılar FIFA Ultimate Team modu üzerinden birbirleriyle karşılaşacaklardır.


TURNUVA FORMATI:


Turnuva üç aşamadan oluşacaktır. Bu aşamalar;

A. Online Elemeler (Tek maç, beraberlik durumunda ikinci maç oynanacaktır. İkinci maç da berabere biterse; sonraki karşılaşmalarda ilk golü atan taraf tur atlar)

B. Grup Aşaması ve Çeyrek Finaller

C. Yarı Finaller ve Büyük Finaller (Canlı Etkinlik)

Çeyrek Finallerle birlikte turnuva çift ayaklı eliminasyon sistemine dönecektir. Çift ayaklı eliminasyon sisteminde deplasman gol kuralı geçerlidir. Eğer iki karşılaşma da aynı skorlarla biterse, yeni bir karşılaşma oynanır ve ilk gol atılana kadar bu devam eder. İlk golü atan taraf tur atlar.

Örnek durumlar; (Kazanma: 3 Puan, Kaybetme: 0 Puan, Beraberlik: 1 Puan)

İki karşılaşma sonucunda 4 Puan veya üzerine sahip taraf tur atlar.

İki karşılaşma sonucunda tarafların 3’er puanı varsa gol averajına bakılır. Gol averajında üstün olan taraf tur atlar.

İki karşılaşma sonucunda tarafların 3’er puanı varsa ancak gol averajı eşitse deplasman tarafında en çok gol atan kişi tur atlar. Gol averajı ve deplasman golleri eşitse, yeni karşılaşma oynanır ve ilk gol atılana kadar devam eder. İlk golü bulan taraf tur atlar.

İki karşılaşma sonucunda tarafların 2’şer puanı varsa deplasmanda en çok gol atan taraf tur atlar.

İki karşılaşma sonucunda tarafların 2’şer puanı varsa ancak deplasmanlarda atılan gol sayısı eşitse yeni karşılaşma oynanır ve bu ilk gol elde edilene kadar devam eder. İlk golü atan taraf tur atlar.


2.1 ONLINE ELEMELER:

Online Elemeler’e her Konsol için 256 kayıt alınacaktır. Belirtilen başvuru tarihleri arasından en yüksek FIFA başarımına ve en uzun FIFA oynama saatine sahip ilk 256 oyuncu Online Elemeler’e katılma hakkı kazanacaktır. Bu verilerin elde edilmesinde bir sıkıntı olması halinde Organizatör kura çekimine de başvurabilir. (Bu aşamadaki her oyuncu kendi oyun hesapları ile oynayacaktır.)
Online Elemeler 14-18 Nisan 2018 tarihleri arasında oynanacaktır. Tek maç üzerinden oynanacak karşılaşmalarda PlayStation için ilk 3’e girenler, Xbox One için ilk 12’ya girenler Grup aşamalarına yükselmeye hak kazanacaktır. (Turnuva organizatörü, desteklenen platformda grup aşamasına katılacak kişi sayısını değiştirme hakkını saklı tutar. Bu rakamlar, turnuva devam ederken değiştirilebilir.)

2.2 GRUP AŞAMASI VE ÇEYREK FİNALLER:

Grup aşamasında her Konsol için 16 oyuncu yer alacaktır. (Her oyuncu kendi oyun hesaplarıyla oynayacaktır.) Her Konsol’da oyuncular dörderli (4’lü) şekilde dört (4) ayrı gruba dağılacaktır. Gruplarda oyuncular diğer rakipleri ile birer (1’er) kez karşılaşacaktır. Tüm maçlar sonunda gruplarında ilk ikiye giren oyuncular Çeyrek Finaller’e yükselecektir.
eyrek Finaller’de Çapraz Eşleşme sistemi uygulanacaktır. Bu bağlamda A ile C, B ile D gruplarının birinci ve ikincileri birbirleriyle Çeyrek Finaller’de eşleşecektir.
Çeyrek Final karşılaşmaları iki maç üzerinden oynanacak olup, deplasman gol kuralı uygulanacaktır. Kazanan yarışmacılar Yarı Finaller’e yükselecektir. Eğer iki karşılaşma da aynı skorlarla biterse, yeni bir karşılaşma oynanır ve ilk gol atılana kadar bu devam eder. İlk golü atan taraf tur atlar.

2.3 YARI FİNALLER VE BÜYÜK FİNALLER (CANLI ETKİNLİK):


Yarı Finaller ve Büyük Finaller canlı bir etkinlikle düzenlenecektir. Çeyrek Finalleri kazanan oyuncular belirlenen kura ile birlikte Yarı Final’de eşleşeceklerdir. Yarı Finaller’de iki maç üzerinden oynanacaktır ve kazanan taraflar Büyük Finaller’e yükselecektir.
Büyük Finaller’de her iki konsolun şampiyonu belirlenecektir. İki maç üzerinden oynanacak olan Final karşılaşmalarından sonra şampiyon olan oyuncular FIFA 18 Global Series PlayOff’larıona katılma hakkının yanı sıra 8000TL’nin de sahibi olacaktır.

3. OYUNCU UYGUNLUĞU:

3.1 Turnuvaya kayıtları; 9 Nisan 2018 tarihinde Türkiye Yerel Saati ile 23.59’da son bulacak olup, balkankupasi.multiplayer.com.tr adresinden yapılacaktır. Turnuvaya başvuranlar arasında kullanıcıların hesaplarındaki FIFA 18 başarımları ile birlikte en çok oynama süresine sahip ilk 256 katılımcı 14-18 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek Online Eleme aşamasına katılacaktır. Başarım ve oynama süresi verilerinin elde edilmesinde bir sıkıntı olması halinde Organizatör kura çekimine de başvurabilir.
3.2a Turnuvaya katılacak oyuncuların Türkiye, Yunanistan, Romanya ve Bulgaristan vatandaşlığına sahip olmaları gerekmektedir. Bu kuralın istisnai durumu 3.2b maddesinde açıklanıyor olacak. Bunun için sizden kimlik bilgileriniz ve ikamet bilgileriniz istenebilir. Bu nedenle devlet tarafından verilmiş belgeler (Kimlik, Pasaport, Ehliyet, vize) ile ikamet bilgilerinizi içerecek, adınıza onaylı (Fatura, ikametgah, vb...) belgeleri yanınızda hazır tutmanız gerekmektedir. Eğer bu belgelerin eksik olması, sahte olması, yalan beyan içermesi durumunda katılımcı turnuvadan doğan tüm haklarından feragat eder ve doğacak olan tüm masraflardan sorumlu tutulur. Bu konuyla ilgili olarak Organizatör mahkeme yoluna gitme hakkını saklı tutar.
3.2b Yukarıda sıralanan ülkelerin vatandışlağına sahip olmayan oyuncular da turnuvaya katılma hakkına, organizatörün set ettiği spesifik kuralları yerine getirmeleri koşuluyla sahip olabilirler. Bu spesifik kurallar aşağıdakiler ile sınırlılı kalmamak üzere şunlardır:
- Bir Türk spor kulubünün resmi kontratlı oyuncusu olmak
- Seyahat ve Konaklama ücretinin organizatör tarafından karşılanmaması
Organizatör bu hakkı verdiği gibi 5. madde 2 bende gore herhangi bir sebep bildirmeden, turnuvanın hangi aşamada olduğuna bakmaksızın geri çekme hakkına da sahiptir. Yine 9. maddeye göre organizatör, herhangi bir zamanda, bu kuralı ve/veya herhangi başka bir kuralı değiştirme hakkını saklı tutar.
Eğer bu belgelerin eksik olması, sahte olması, yalan beyan içermesi durumunda katılımcı turnuvadan doğan tüm haklarından feragat eder ve doğacak olan tüm masraflardan sorumlu tutulur. Bu konuyla ilgili olarak Organizatör mahkeme yoluna gitme hakkını saklı tutar.
3.3 Electronics Arts ve Multiplayer çalışanları, bu firmalara bağlı kuruluşlar, reklam, tanıtım ve tanıtım ajans çalışanları, FIFA ve yakın aile üyeleri ve bu belirtilen kişiler ile aynı evde yaşayan bireyler bu Turnuvaya katılamazlar.
3.4 Turnuvaya katılacak oyuncuların 16 yaşından büyük olmaları gerekmekte. 18 Yaşından küçük oyuncular yalnızca veli nezaketinde karşılaşmalara çıkabilir.

4. TURNUVA KURALLARI:

4.1 Turnuvaya katılan tüm katılımcılar, anlaşılan tarihte, belirtilen adreste fiilen bulunmaları gerekmektedir. Turnuva akışını, ilerleyişini etkileyecek, engelleyecek her türlü davranış disiplin cezasına çarptırılacaktır. Bu kural sadece Offline aşamalarda geçerlidir.
4.2 Karşılaşmaların başlamasıyla birlikte hiçbir koç katılımcısının başında duramaz. Hiçbir sesli ve yazılı iletişim kuramaz. Bu kural sadece Offline aşamalarda geçerlidir.
4.3 Katılımcılar oyun konsollarına hiçbir şekilde bir cihaz bağlayamaz.
4.4 Katılımcılar karşılaşmalarda kendi kontrollerini kullanabilirler. Bu kontrollerin hiçbir şekilde avantaj sağlamadığı hakemler tarafından test edilir. Ayrıca sponsor olması durumunda, sponsorlar kendi cihazlarının kullanılmasını zorunlu kılabilir. Bu kural sadece Offline aşamalarda geçerlidir.
4.5 Katılımcılar karşılaşma boyunca kendilerine ait herhangi bir müzik aletinden müzik dinleyemez. Bu kural sadece Offline aşamalarda geçerlidir.
4.6 Katılımcılar headset kullanarak oyun içi sesleri duymak istemesi durumunda hakemlerden izin almak zorundadır. Eğer headset sağlayan bir sponsor varsa oyuncular bu headsetleri kullanmak zorundadır. Bu kural sadece Offline aşamalarda geçerlidir.
4.7 Tüm konsollar ve monitörler organizatör tarafından katılımcılara sağlanacaktır. Bu kural sadece Offline aşamalarda geçerlidir.
4.8 Tüm kullanıcılar üç (3) dakika içerisinde kontrolcülerini hazırlama, kadrolarını ayarlama ve belirtilen kurallara uygun bir şekilde oyun ayarlarını gerçekleştirmekten sorumludur.
4.9 Tüm katılımcılar karşılaşma sırasında atılan gollerden sonra gollerin tekrarını izlemek zorundadır. Karşılaşmalar sona erdikten sonra katılımcılar ellerini yukarı kaldırarak hakemleri skorun kaydı için yanlarına çağırmak zorundadır. Ancak bu şekilde kaydedilen skorlar resmi olarak maçın sonucu olur. Eğer hakemlerin kayıt almadan skorun geçilmesi durumunda skor kabul edilmeyecektir. Bu kural sadece Offline aşamalarda geçerlidir.
4.10 Katılımcılar Custom Tactics kullanabilir ancak Custom Formation kullanamaz.
4.11 Katılımcılar, hakemlerden onay almadıkça karşılaşmaları başlatamaz. Hakemler kullanıcıların herhangi bir avantaj sağlamadan oynadığını test etmekle yükümlüdür.
4.12 Eğer rakip oyuncunun kendisine avantaj sağladığı bir durumdan şüpheleniyorsanız oyunu duraklatmalı ve ilgili hakemi çağırmalısınız. Hakem durumu ele alıp gerekli kararı verecektir. Hakemlerin verdiği kararlar bağlayıcıdır itiraz edilemez.
4.14 Eğer karşılaşma, internet kesintisi, güç kaybı ya da arızalanmadan ötürü bölünüyorsa organizasyonun kararına göre belirlenen şartlar altında yeniden oynanacaktır. Bu kural Online elemeler için şu şekilde geçerlidir;
Tüm oyuncular oynadıkları karşılaşmaları kayıt almak zorundadır. Eğer internet bağlantısı kopma, cihaz hata vermesi gibi durumlarda bu kayıtları incelemek için sizden isteyeceğiz. Kayıt almayan kullanıcıların itirazları geçersiz olacaktır ve hükmen yenik sayılacaktır.
4.15 Online eleme aşamasında yer alan katılımcılar, kendilerine belirtilen saatte karşılaşmalarını oynamalı ve kendilerine verilen discord adresinden skorlarını paylaşmalıdır. Eğer karşılaşma saatinden 15 dakika önce discord adresinde olmazsa diskalifiye edilebilir.
4.16 Katılımcıların rakiplerine taciz ve tehdit içerek herhangi bir küfür etmesi kesinlikle yasaktır.
4.17 Oyun içi ve oyun dışındaki her türlü kumar ve bahis yasaktır. Tespiti durumunda ağır ceza yaptırımı vardır.
4.18 İki ya da daha fazla oyuncu arasında başka oyuncuların kaderlerini etkileyecek anlaşmalar yapılması, konuşulması kesinlikle yasaktır. Bu tür durumlar ağır ceza yaptırımına sahiptir. (Maç satma, teşvik primi, şike yapma).
4.19 Turnuvanın işleyişine karşı yapılan her türlü engelleme, turnuva organizatörünün kendi inisiyatifine göre cezalandırılacaktır.
4.20 Turnuvaya katılmak için Türkiye, Yunanistan, Romanya ve Bulgaristan ülkelerinde ikamet etmek gerekiyor. Bu ülkelerin dışından katılmak isteyen oyuncular, grup aşamalarına kalmaları durumunda Türkiye’ye gelişlerini kendileri karşılamak zorundadır.
4.21 Grup aşamalarından itibaren, katılımcılar organizatör izni olmadan Turnuva ile ilişkin herhangi bir yorumu, sosyal medya yayını, karşılaşma sonuçlarını, medya görseli ve videosu paylaşamaz. Paylaşılması durumunda Organizatör yasal hak arama hakkına sahiptir. Organizatör uyarı, kınama, hükmen maç kaybı, hükmen tüm maçlarının kaybı, ödüllerin bir kısmının ya da tamamının kaybı ve Multiplayer Balkan Kupası’ndan ihraç edilmeye kadar varabilecek cezai yaptırım uygulama hakkını saklı tutar.
4.22 Turnuvaya başvuru yapan her kullanıcı bu kuralları okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini beyan eder. Turnuvaya katılan oyuncularla ilgili olarak EA ve Organizator, tüm içerikleri izinsiz olarak üçüncü parti firmalarla paylaşma, sosyal medyada kullanma hakkına 5 yıl süreyle sahiptir.

5. OYUNCU DAVRANIŞLARI:

5.1 Katılımcı, izleyicilere, basın mensuplarına, turnuva yöneticilerine ve diğer oyunculara uygun bir tavır sergilemek için ahlaklı bir şekilde davranmalıdır. Bu gereklilikler, sosyal medya davranışları ve canlı yayınlardaki etkinlikler de dahil olmak üzere hem çevrimdışı hem de çevrimiçi aşamalarda geçerlidir.
5.2 Katılımcılardan uzak durması gereken davranışlar;
Bir EA Hizmetini veya bir başka kişinin cihazını ve/veya malını zedeleyen ce/veya bozan herhangi bir yazılım veya programı kullanmak,
Başka bir oyuncunun bir EA Hizmetini kullanmasına müdahale etme veya bozma,
Taciz etmek, tehdit etmek, zorbalık yapmak, tekrar tekrar istenmeyen mesajlar göndermek veya ırk, cinsel yönelim, din, miras vb. ile ilgili kişisel saldırılar veya ifadeler yapmak. Nefret söylemi hoş görülmez;
Sadece kendi takdirine bağlı olarak EA ve Organizatör tarafından belirlenen herhangi bir yasayı, kuralı veya yönetmeliği ihlal etmek,
EA ve Organizatörün (makul ve nesnel olarak hareket etmeyen) belirlediği herhangi bir faaliyet, grup veya loncada uygunsuz, küfürlü, nefret dolu, taciz edici, küfürlü, iftira niteliğinde, tehdit edici, nefret dolu, müstehcen, müstehcen, ihlal, gizlilik-istila, kaba, saldırgan, uygunsuz ya da yasadışı yayınlamak, göndermek, yayınlamak, içerik yüklemek veya katılmak,
Bir EA Hizmetindeki istismarları, hileleri, belgesiz özellikleri, tasarım hatalarını veya problemleri kullanma;
EA Hesabınızı, EA Hizmetlerine kişisel erişiminizi veya EA Sanal Para Birimi ve diğer Yetkilendirmeler dahil EA Hesabınızla ilişkili herhangi bir EA İçeriği, bir EA Hizmetinde veya EA tarafından açıkça yetki verilmeyen parti sitesi veya oyun dışı işlemlerle bağlantılı olarak satışını yapmak, takas etmek, devretmek, kiralamak ya da transfer etmek,
Bir EA Hizmetinin barışçıl, adil ve saygılı oyun ortamını önemli ölçüde rahatsız eden başka herhangi bir faaliyette bulunmak; veya Yukarıda açıklanan herhangi bir yasak etkinliğe teşvik etmek, prim vermek veya yer almak.
5.3 Her Katılımcının diğer katılımcılara ve hakemlerle yeterli düzeyde saygı göstermesi istenir. Hakemlere ve diğer Rakiplere yönelik tehdit edici davranışlar hoş görülmeyecektir. Olaylar ve ceza, sadece turnuva yöneticilerinin takdirine bağlı olarak belirlenecektir. Yarışmacılar, turnuva yöneticileri tarafından her zaman yapılan talimatlara uymak zorundadırlar. Tüm Yarışmacılar Organizatörlerin talimatlarını takip etmelidir. Organizatör, herhangi bir yarışmacının herhangi bir zamanda ve herhangi bir sebeple Müsabakadan diskalifiye etme hakkını saklı tutar.
5.4 Oyuncular kaba veya rahatsız edici dil kullanmaktan kaçınmalıdır.
5.5 Taciz ve tehditler dahil olmak üzere kötüye kullanım davranışları yasaktır.
5.6 Bir oyun istasyonunu bilerek kırmak, oyuna müdahale etmeyi engellemek ve oyun içi duraksamanın kötüye kullanılması dahil olmak üzere, bir oyunun oynanmasına müdahale eden herhangi bir eylem yasaklanmıştır ve müsabakadan yenik ayrılmasına ve / veya turnuvadan diskalifiye edilmesi sonucunu doğurabilir.
5.7 Oyunların sonuçlarına bahis dahil olmak üzere kumar oynamak yasaktır.
5.8 Tüm Oyuncuların, EA veya bağlı şirketlerinden sağlanan herhangi bir gizli bilgiyi, sosyal medya aracılığıyla da dahil olmak üzere, başka herhangi bir kişi veya kişi grubuna ifşa edemez. EA ve Organizatör bu konuyla ilgili olarak yasal yollara başvurabilme hakkını saklı tutar.
5.9 Hiçbir Oyuncu, MBK'da rekabet etmekle bağlantılı olarak söz verilecek hizmetler için hiçbir hediye, ödül veya tazminat kabul edemez. Bu kuralın tek istisnası, performanslarına göre ödeme yapan sponsorların bulunduğu oyuncular içindir.
5.10 Tüm Oyuncular turnuva ödül törenleri, röportajlar ve canlı etkinliğin tamamı ile EA ve Organizatör tarafından makul olarak talep edilen promosyon etkinliklerinin hepsinde mevcut olmalıdır. EA ve Organizatör tarafından davet edildiyse, bu tür törenlere katılmadığı takdirde, verilebilecek herhangi bir ödülün veya bu tür bir ödüle eşlik edebilecek paranın hakkının geçersiz kılınacaktır.
5.11 Herhangi bir oyuncunun yasal olarak suçlu olması, ya da etkinlik sırasında suç doğuracak bir işe karışması durumunda turnuvadan diskalifiye edilir ve doğacak zararlar kendisinden tazmin edilir. Ödül haklarını da kaybeder.
5.12 Aşağıda yer alan davranışlar katılımcının tüm haklarını kaybetmesine ve tazminat ödemesine yol açar;
a. Online elemeler ya da sonraki aşamalarda sebepsizce karşılaşmayı kaybetmek,
b. Online elemeler ya da sonraki aşamalarda başka bir oyuncu için oynaması, yedek hesapla katılım sağlaması, mücadele sonuçlarına etki etmek,
c. Herhangi bir şekilde şike yapmak,
d. Top çevirmek, rakibini zorlamamak, gol atmamak, başka kullanıcıların yararına gol yemek ya da atmak,
e. Ödül parasını paylaşmak, bölüşmek, dağıtmak.
f. Rakibinin gol atmasına izin vermek.
g. Canlı etkinlikler ve yayın sırasında alkol ve/veya uyuşturucu madde kullanmak,
h. Karşılaşmalara alkol ve/veya uyuşturucu madde etkisi altında çıkmak,
i. canlı etkinlikler ve yayın sırasında Sigara ve/veya elektronik sigara kullanmak.
5.13 Tüm oyuncular, grup aşamasıyla birlikte, canlı etkinliklerde dahil olmak üzere EA ya da Organizatör tarafından onaylanmış bir reklam sponsorundan temin edilen birer üniforma giymek zorundadır. Bunun yanı sıra oyuncular kendi üniformalarını giyebilmek için Organizatör tarafından onay almalıdır.
5.14 Bir reklam sponsorundan kıyafet giymek isteyen Oyuncuların, Canlı Etkinlik gerçekleşmeden en az iki hafta önce yazılı bir istekte bulunmaları gerekir. Organizatör, bu istekleri kendi takdirine bağlı olarak verme veya reddetme hakkına sahiptir. Oyuncu Sponsorluğu hakkında daha fazla ayrıntı aşağıdaki Oyuncu Sponsorluğu bölümünde bulunabilir. Oyuncular, bir etkinliğin gerçekleştiği yere uygun kıyafet giymelidir. Bu, Oyuncuların FUT Şampiyonları Kupaları veya Playoff'larıyla birlikte katıldığı tüm etkinlikleri kapsar. Oyuncular siyasi nitelikte herhangi bir eşya giymeyecek, taşınamayacak veya taşımayacak veya EA'nın düşüncesinde EA, ortakları veya Müsabakaya karşı olumsuz bir şekilde yansıma yapmamalıdır. Oyuncular, EA tarafından aksi yazılı olarak onaylanmadıkça, Müsabaka ile bağlantılı olarak hiçbir promosyon faaliyeti yürütemezler.

6. OYUNCU SPONSORLUKLARI:

6.1 Multiplayer Balkan Kupası’ndaki oyuncular, reklam sponsorları edinme olanağına sahiptir. Bununla birlikte, Reklam Sponsorluğu edinimi belirli kategorileri ve sektörleri hariç tutmak için sınırlıdır. Reklam sponsoru aşağıdaki sınırlı kategorilere aitse, reklam sponsorluğu Oyuncu tarafından MBK ile birlikte veya birlikte gösterilmeyebilir. Organizatör, aşağıdaki listeyi herhangi bir zamanda güncelleme hakkını saklı tutar.
Aşağıda, yasak reklam sponsorlarının özel olmayan bir listesi bulunmaktadır:
a. Kumar veya kumar siteleri
b. Alkol, Tütün ve / veya Reçetesiz “İlaçlar”
c. FIFA Ultimate Team Coin Web sitelerini veya şirketleri tanıtan veya satanlar
d. Ateşli silahlar veya herhangi bir silah türü
e. Pornografik veya yetişkin materyal
f. EA, ortakları ve diğer bağlı markalarının doğrudan rakiplerinden ürünler veya hizmetler
g. FIFA’nın Resmi Pazarlama Ortaklarının doğrudan rakipleri
Organizatör, üçüncü şahısların kendi takdirine bağlı olarak yasaklama hakkını saklı tutar.
Grup aşamasına katılmış olan katılımcıların herhangi bir sponsorluğu olmaması durumunda (kulüp forması ya da başka bir oluşum sponsorluğu) Organizatör ’ün bu tür kıyafetleri sağlamış olması durumunda bu durumdaki katılımcılar sağlanan formaları giymesi gerekecektir.

7. CEZALANDIRMA:

Turnuva yönetimi tamamen organizatörün takdirine bağlı olarak ilerler ve işlenen disiplin suçları adil bir şekilde cezalandırılır.
Bu cezalar; uyarı, kınama, hükmen maç kaybı, hükmen tüm maçlarının kaybı, ödüllerin bir kısmının ya da tamamının kaybı ve Multiplayer Balkan Kupası’ndan ihraç edilme.
Organizatör ayrıca, Oyunculara alınan cezaların kamuya açıklanma hakkına da sahiptir. Organizatör tarafından cezalandırılan oyuncular, Organizatör, FIFA 18 Global Series ve EA ve / veya bağlı şirketlerinden herhangi bir yasal işlemden feragat ederler.

8. TURNUVA İŞLEYİŞİNDE OLASI AKSAMALAR:

Turnuvanın ana formatı FUT’tur. Ancak FUT servisinin turnuva sırasında aksaması durumunda turnuva yönetimi formatta değişikliğe gitme hakkına sahiptir.

9. ÖDÜLLER:

Turnuvaya katılan kullanıcılardan her platform için yalnızca ilk sekiz oyuncu arasına giren katılımcılar ödül kazanacaktır. Ödül dağılımı şu şekildedir;

1. Oyuncu: 8000TL + FIFA 18 Global Series PlayOff Hakkı
2. Oyuncu: 4000TL
3-4. Oyuncu: 2000TL
5-6-7-8. Oyuncu: 1000TL

Ödüllerden doğacak her türlü harcama, kazanana aittir. Ödüller devredilemez, satılamaz, takas edilemezdir. Ancak sponsorun ödülü nakit olarak vermeyip, aynı değerde başka bir ürün ile değiştirme hakkı saklıdır.
Başvurular sırasında verilen bilgilerin herhangi birinde hata çıkması, yanlış olması oyuncunun kazandığı ödülü kaybetmesine sebep olacaktır. Bu yüzden kayıtlarda yaptığınız başvurularda bilgilerinizin doğruluğundan ve size ait olduğundan kesinlikle emin olunuz. Bu tür durumlar sonrasında ödülü kazanan oyuncunun ödül hakkını kaybetmesi sonrasında organizasyon ya da sponsor ödülü bir sonraki en uygun oyuncuya devredebilir. Bu durum üç alternatif oyuncuya kadar geçerlidir. Eğer üç oyuncunun da belli sebeplerden ödül kazanma hakkını kaybetmesi durumunda Sponsor ödülü bir hayır kurumuna bağışlayabilir. Ödüller en erken 3 ay içerisinde hak kazanan oyunculara verilecektir.
Bu kurallar turnuvanın doğru bir şekilde ilerlenmesi için temel bir şekilde hazırlanmış olup, yönetmede yer almayan beklenmeyen durumlar için de dahil olmak üzere turnuva organizatörü bütün kurallarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.